november,22 2017 wednesday
Главная - Новости - Новости издательства

Новости издательства

Выдавецтва прапануе навукова-папулярнае выданне «Мінск – сталіца Беларусі»

Выдавецтва выпусціла новае навукова-папулярнае выданне «Мінск – сталіца Беларусі». Гэта кніга — другое выданне ў серыі «Гарады і гістарычныя мясціны Беларусі» — пазнаёміць чытача з сэрцам нашай дзяржавы, яе сталіцай — горадам Мінскам. Да кнігі дадаецца электронны дыск, які змяшчае песні пра Мінск і фотаздымкі, арганізаваныя ў відэапрэзентацыі.

Кніга прызначана для дзяцей малодшага і сярэдняга школьнага ўзросту, яна будзе карыснай на ўроках гісторыі, геаграфіі, у пазакласнай рабоце. Кожная тэма заканчваецца пытаннямі і заданнямі, якія дапамогуць школьнікам засвоіць атрыманыя веды. Выданне будзе цікавым і для мінчан, і для ўсіх беларусаў, а таксама для турыстаў і вандроўнікаў з усяго свету. Кніга змячшае артыкулы на беларускай і англійскай мовах.

This book is a guide to historical and tourist attractions of the ancient and yet modern Minsk, the capital and largest city of Belarus.

The guide invites you on tour of the museums, parks, theatres and other places of interest. Get acquainted with the origins of the city and its famous people. The section dedicated to present-day Minsk introduces the highlight of the Belarusian economy and its largest enterprises. Maybe this guide will make you feel like visiting this mysterious ancient and yet quite modern city right away.

Welcome to Minsk! The capital of Belarus is waiting for you!

Заказаць кнігу «Мінск – сталіца Беларусі», а таксама першае выданне гэтай серыі «Полацк – бацька гарадоў беларускіх» можна па тэлефонах: 8 (017) 233-99-34, 285-37-44.

Видеопрезентация книги